All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Hot Rolled 30CrMnSiA Alloy Steel Round Bar Diameter 10 - 350mm High Toughness & Wear Resistance
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 300mm |
| Length: | 6m |
17-4PH (UNS S17400) Stainless Steel Round Bar Corrosion-Resistant High-Performance Alloy
| Products Name: | 17-4PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
17-4PH Stainless Steel Round Bar Heat-Treated PH Grade for Shafts, Valves & Structural Parts
| Products Name: | 17-4PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
17-4PH Alloy Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface for High Strength Applications
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 3-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Duplex 2507 / S32750 Stainless Steel Round Bar / Bright Polished Rod 5 - 120mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
NO8020 Nickel Alloy Seamless Welded Pipe 20 DN10 -DN400 STD In 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Heat Resistant Nickel Alloy Pipe 20 / 2.4660 / UNS N08020 Tube
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
UNS N08904 / Alloy 904L Stainless Steel Seamless Pipe Pickling Annealing SS Pipes
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 904L |
| Diameter: | DN10 - DN400 |
Hot Rolled Bright Surface SUS630 Round Bar with OD 6-300mm for High Strength Applications
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

