All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Durable Monel 400 Round Steel with Excellent Resistance to Acids & Saline Environments, Customizable Sizes, ASTM B165 Compliant
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Durable Inconel 625 Nickel Alloy Round Bars for High-Temperature Environments in Custom Sizes with Corrosion Resistance
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Straight ASTM C10100 C10200 Non-alloy Copper Tube and Pipe with 0.3 - 50mm Thickness
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Monel 400 Nickel Plate Alloy Sheet ASTM EN JIS 0.5 - 20.0mm Thickness
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Thickness: | 0.6 - 20.0mm |
Premium UNS N08020 Alloy Steel Bar Alloy 20 High-Performance Stainless Steel Rod
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Inconel 625 Round Bar UNS N06625 High Strength Nickel Alloy Rod for Corrosive High-Temp Applications
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
C28000 / CuZn40 Brass Round Bar Diameter 3 - 200mm ASTM EN Standard
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Super Austenitic 926 1.4529 Stainless Steel Round Bar Diameter 10 - 300mm
| Products: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Grade: | 926 (1.4529) |
| Diameter: | 10 - 300mm |
Hastelloy C276 Bright Bar Diameter 5 - 300mm Bright Polished C276 Rod Custom Cutting in Length
| Products: | Hastelloy C276 Bright Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 5 - 350mm |
CD4MCU Duplex Stainless Steel Round Bar with Superior Durability Wear Resistance and Corrosion Resistant Properties
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

