All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Cold Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3 - 14.0mm Thickness in Stock
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Pickling Surface Treatment for Superior Corrosion Resistance
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Sheet with BA Finish for Corrosion Resistance
| Model Number: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Grade 630 / 17-4PH Stainless Steel Plate Hot Rolled 10.0 - 80.0mm SS Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 17-4ph |
| Thickness: | 10.0-250mm |
Solid Solution 17-4PH Stainless Steel Rod / Hot Rolled Forged Round 350mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Corrosion Resistant Hastelloy C276 Plate Laser Cutting Flange Blank Round Circle With Drilled Holes
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Thickness: | 1.0 - 20.0mm |
3m Length Anti Rust 7mm Diameter Brass Rod for Interior Decoration and Industrial Use
| Length: | 3m |
|---|---|
| Diameter: | 7mm |
| Material: | Brass |
DIN EN 1.4640 Stainless Steel Plates SS Plate X5CrNiCu 19-6-2 Stainless Chemical Data
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4640 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |

