All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Alloy 926 Stainless Steel Round Bar For Machinery and Construction Components
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Bright Polished 17-4PH Stainless Steel Round Bar / Stainless Steel Shaft AISI630 ASTM A276
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 17-4ph |
CuZn15 Alloy Brass Bar and Rod with Diameter 4-200mm for Custom Cutting
| Diameter: | 3 - 250mm |
|---|---|
| Length: | Within 6m |
| Density: | 8.5g/cm3 |
Incoloy 800 / 800H / 800HT Round Bar Hot Rolled Black Surface Custom Cutting Any Length
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
303Cu Stainless Steel Rod / Grinding 303Cu Stainless Steel Bar Precision Machined for Superior Durability
| Products Name: | 303Cu Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
17-4PH Stainless Steel Round Bar High Strength Precipitation Hardening Grade for Aerospace & Industrial Use
| Products Name: | 17-4PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
17-4PH Precipitation Hardening Stainless Steel Bar with Chromium Nickel Copper and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
CuZn20 / C24000 / H80 Alloy Brass Bar / Round Brass Rod Diameter 3 - 250mm
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
17-4PH Stainless Steel Round Bar Diameter 4 - 350mm Bright Bars SS Round Bars Custom Cutting Length
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 17-4ph |
UNS N08825 Nickel Alloy Plate & Sheet Hot Rolled Thickness Within 30mm Alloy 825 Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |

