All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Diameter 8-300mm 17-4PH Stainless Steel Round Bar with 6m Length and Bright Surface
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
|---|---|
| Length: | 6m |
| Shape: | Round |
Premium CD4MCU Duplex Stainless Steel Round Bar - Corrosion Resistant, High Strength, Heat Resistant for Harsh Environments
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
UNS N08904 Stainless Steel Round Bar 904L Diameter 10 - 350mm Solid Solution
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
904L Stainless Steel Round Bar UNS N08904 Diameter 10 - 250mm ASTM A276 Black Surface
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Incoloy 825 Nickel Alloy Plate & Sheet 1.0 - 30.0mm Alloy 825 Sheets
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
UNS S31254 Stainless Steel Bar F44 254SMO Hot Rolled SS Bars
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
Hot Rolled and Forged 30CrMnSiA Alloy Structural Steel Round Bar – Ideal for High-Load Components
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 300mm |
| Length: | 6m |
Hot Rolled Bright Surface 630 Stainless Steel Bar 17-4PH with OD 6-300mm
| Model Number: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Incoloy 800H Round Bar - Corrosion-Resistant Nickel Alloy with High-Temperature Strength and Custom Lengths & Diameters
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Custom Cutting Any Length Stainless Steel Round Bar 304 316L 309S 310S 321 904L 2205 2507
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 904L 2205 2507 |

