All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Inconel 718 Nickel Alloy Pipe Tube OD6 - 426mm With EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | DN10 - DN300 |
Nickel Alloy C276 Precision Strip | Corrosion-Resistant Thin Strip
| Products: | Hastelloy C276 Strips |
|---|---|
| Grade: | UNS N10276 |
| Thickness: | 0.1 - 2.5mm |
Inconel 600 Nickel Alloy Seamless Pipe - Corrosion Resistant, High Temperature Resistant, Cold-Drawn
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
ASME Standard Inconel 600 Nickel Alloy Seamless Pipe with High Temperature and Corrosion Resistance
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Inconel 600 Nickel Alloy Tube Seamless Pipe Corrosion Resistant High Temperature Resistant OD 6-630mm
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
High Temperature Resistant Corrosion Resistant Cold-Drawn Inconel 600 Pipe and Nickel Alloy Tube
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
CuZn15 / C23000 / CW502L / H85 Alloy Brass Bar Diameter 4 - 200mm Custom Cutting
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
ASTM GB DIN EN Standard Incoloy 800 / 800H / 800HT Nickel Alloy Round Bars
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
C12000 (TP2) Phosphorous Deoxidized Copper Bar Diameter 4 - 300mm Custom Cutting Any Length
| Model NO.: | C12000 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Alloy: | Non-alloy |
High Strength 926 Stainless Steel Bar UNS N08926 / Alloy 926 Corrosion Resistant Metal Bar
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

