All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
ASTM A519 Grade 1020 / CK20 / S20C Carbon Steel Pipe Seamless Tubing in Heavy Wall
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Custom Laser Cutting UNS N05500 / Alloy Monel K500 Nickel Alloy Plate 2B NO.1 Hot Rolled
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Monel K-500 Nickel Alloy Sheet Plate Hot Rolled Bright Anneal K500
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Thickness: | 0.6 - 20.0mm |
Incoloy 800/800H Nickel Alloy Seamless Pipe / Super Austenitic Stainless Steel Pipe Tube
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800 / 800H |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Monel K-500 Plate Thickness 0.4 - 30.0mm UNS N05500 Nickel - Copper Alloy Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Monel 500 Strips Alloy 500 Strip Precision Strips Thickness 0.1 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Inconel 600 Nickel Alloy Round Bar with Cold-Drawing Technique, Polished Surface, and OD 6-300mm
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
UNS N08904 904L Stainless Steel Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Pure Nickel Round Bar Diameter 4 - 200mm Bright Round Bar Nickel Bar Nickel 200 Bars
| Products: | Nickel Bars |
|---|---|
| Grade: | Nickel Bar |
| Diameter: | 4 - 200mm |
Copper Sheet Plate CU-ETP With EN 10204-3.1 Certificate Thickness 3mm 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | CU-ETP |
| Thickness: | 0.5 - 60.0mm |

