All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
HPb59-1 Cuzn40Pb1 C67820 6mm Diameter Brass Round Bar ASTM Standard Copper Alloy Rod
| Model Number: | HPb59-1 Cuzn40Pb1 C67820 |
|---|---|
| Alloy Type: | Alloy |
| Color: | Yellow |
ASTM Standard Copper Round Bar C10100 C10200 C10300 C10400 C10500 C10700 C11000 C11300 C12000 with 4 - 250mm Diameter
| Shape: | Round |
|---|---|
| Alloy: | Non-alloy |
| Diameter: | 4 - 250mm |
Straight Brass Rod and Bar with 1-800mm Diameter Non-alloy ASTM Standard Copper Round Bar
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
C10100 ASTM Standard Copper Flat Bar in 6m Length for High Conductivity Applications
| Copper Grade: | C10100 |
|---|---|
| Shape: | Plate |
| Alloy Type: | Non-alloy |
C11000 C1100 99.93% Pure ASTM Standard Copper Busbar and Flat Bar with 0.3 - 50mm Thickness
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 0.3 - 50mm |
99.99% Pure Copper Round Bar Custom C110 ASTM Standard Copper Rod
| Shape: | Round |
|---|---|
| Alloy: | Non-alloy |
| Color: | Red |
C12000 Copper Bar Cold Drawn & Hot Rolled with Diameter 5 - 200mm ASTM Standard Copper Rod
| Model NO.: | C12000 |
|---|---|
| Length: | 1-6m |
| Alloy Type: | Non-alloy |
C38000 C36000 Brass Flat Bar Copper Alloy Bar with 3.0 - 60.0mm Thickness ASTM Standard
| Material Type: | Brass |
|---|---|
| Alloy Type: | Non-alloy |
| Thickness Range: | 3.0 - 60.0mm |
ASTM Standard C11000 Copper Flat Bar EN 10204-3.1 Certificated Flat Copper Plate
| Model NO.: | C11000 |
|---|---|
| Shape: | Plate |
| Alloy: | Non-alloy |
ASTM Standard C1100 Grade Copper Round Bar with 3-320mm Diameter Brass Round Bar for Industrial Use
| Model NO.: | C1100 |
|---|---|
| Alloy: | Alloy |
| Color: | Yellow |

