All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
SAE4320H Alloy Steel Round Rod in 6m Length ASTM AISI Standard Forged Steel Rod
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m |
Nickel 200 Alloy UNS N02200 Diameter 4 - 300mm Hot Rolled Cold Drawn Bar Nickel Rod
| Products: | Nickel Bars |
|---|---|
| Grade: | Nickel Bar |
| Diameter: | 4 - 200mm |
Inconel 718 Round Bar UNS N07718 / 2.4668 Alloy Bright Bar 4 - 50mm
| Products: | Nickel Alloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
17-4PH 630 Hot Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Surface Hot Rolled 630 Stainless Steel Round Bar with OD 6-300mm for High Strength Applications
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled SUS 630 Precipitation Hardening Stainless Steel Round Bar with Bright Surface
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Bright Surface 630 Stainless Steel Round Bar with OD 6-300mm for High Strength Applications
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 8-400mm
| Diameter: | 8 - 450mm |
|---|---|
| Length: | 6m /pcs |
| Surface Treatment: | Bright |
17-4PH Precipitation Hardening Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface UNS S17400
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

