All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Cu Zn Alloy Flexible Copper Strip with High Strength and Thickness 0.01 - 2.5mm
| Alloy Type: | Cu Zn Alloy |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.01 - 2.5mm |
| Material Strength: | High Strength |
JIS GB EN Standard Seamless Copper Pipe Non-alloy Red Copper Tube with Thickness 0.3 - 50mm
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Hot Rolled Monel 400 Plate with Pickling Surface in 1220*2440mm Nickel Alloy Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Duplex 2507 Stainless Steel Round Bar UNS S32750 DSS Rod Diameter 8 - 350mm Black Bright Bars
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 17-4ph |
ASTM A240 904L Stainless Steel Plate 0.6 - 30.0mm Corrosion Resistant N08904 Stainless Steel
| Thickness Range: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 1000mm, 1219mm, 1500mm |
| Length Options: | 2000mm, 2438mm, 3000mm, 6000mm |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Pickling Surface and Corrosion Resistance ASTM A240
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 N08904 904L Stainless Steel Sheet Cold Rolled Corrosion Resistant SS Sheet Metal
| Model Number: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Drawn 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 3-50mm in Stock
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
17-4PH SUS630 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface OD 6-300mm
| Model Number: | 17-4pH/SUS630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
17-4PH Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

