All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
UNS S32760 Super Duplex Stainless Steel Round Bar Diameter 5 - 200mm Hot Rolled for Industrial
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate Alloy 904L UNS N08904 Corrosion Resistant 1500*6000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
17-4PH Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Diameter 8 - 200mm for High Strength Applications
| Diameter Range: | 8 - 450mm |
|---|---|
| Length: | 6m /pcs Or Cutting As Request |
| Surface Finish: | Black Bar / Bright Bar |
17-4PH Stainless Steel Grinding Bar with Diameter 6mm-18mm Hot Rolled Bright Surface Round Bar
| Diameter Range: | 6mm - 18mm |
|---|---|
| Standard Diameters: | 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 14mm, 15mm, 16mm, 18mm |
| Material Grade: | 17-4PH |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Rod and Bar with OD 6-300mm
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Bright Polished 17-4PH/630 Stainless Steel Bar with OD 6-300mm - Premium Stainless Steel Round Bar
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled DIN 1.4542 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 8-350mm
| Diameter Range: | 8 - 450mm |
|---|---|
| Length: | 6m /pcs Or Cutting As Request |
| Surface Finish: | Black Bar / Bright Bar |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Rod and Bar with OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

