All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
High Hardness 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Alloy 630 Stainless Steel Round Bar Diameter 4-800mm with Precipitation Hardening and Bright Surface
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Diameter 3-50mm Grade 17-4PH Hot Rolled Stainless Steel Bar and Rod
| Diameter Range: | 3 - 50mm |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
59% Copper Brass Hollow Rod Wearproof 6mm Brass Bar for Construction
| Copper Content: | 59% |
|---|---|
| Material Type: | Brass |
| Shape: | Hollow Rod |
Fadeless Polished Brass Flat Bar with Anodizing Surface and 10mm Diameter Metal Rod
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Bright Stainless Steel Bar Hot Rolled Stainless Steel Rod 17-4PH 17-7PH Stainless Steel
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
ASTM A240 904l / UNS N08904 Stainless Steel Plate Thickness 3.0 - 60.0mm Hot Rolled
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Precision-Rolled Inconel 718 Plate and Sheet Corrosion & Heat Resistant Nickel Alloy
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
High Hardness 17-4PH Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Custom Cutting Any Length
| Model Number: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Bright Surface Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with OD 6-300mm AISI 630
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

