All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High Hardness H1075 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface Treatment and OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Diameter Range: | 10 - 300mm |
|---|---|
| Length: | 6m /pcs |
| Surface Finish: | Bright Bar |
Hot Rolled UNS S17400 17-4PH Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model Number: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High Hardness 17-4PH Stainless Steel Bar Diameter 3-200mm After Solid Solution for Industrial Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Smooth Surface 1000mm Length Shining Brass Rod C3800 for Decoration and Industrial Use
| Length: | 1000mm |
|---|---|
| Material: | Brass C3800 |
| Surface Finish: | Smooth |
6m Length C3800 Brass Rod Corrosion Resistant for Decoration and Industrial Use
| Length: | 6m |
|---|---|
| Material: | Brass C3800 |
| Alloy Type: | Non-alloy |
10 Gauge C1100 C1220 Copper Sheet and Plate with 5mm - 100mm Thickness for Industrial Use
| Alloy Type: | Non-alloy |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
| Plate Width: | Within 1500mm |
Austenitic 303 Stainless Steel Round Bar EN 1.4305 SS Precision Grinding 3mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 303 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

