All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
904L Stainless Steel Sheet Plate Ultra-Low-Carbon Alloy for High-Performance Engineering
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 904L / N08904 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
Durable 440C Stainless Steel Bright Bar Polished Finish, Excellent Wear Resistance
| Products Name: | 440C Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Precision Ground 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Diameter 3-60mm in Stock
| Diameter Range: | 3 - 60mm |
|---|---|
| Length: | 6m /pcs |
| Surface Finish: | Bright Bar |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Bar with OD 6-300mm for High Strength Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Bar OD 6-300mm for High Strength Applications
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
17-4PH Stainless Steel Bar SUS630 Round Bar Dia 6-30 mm Heat Treated H1150 Bright Surface
| Material: | 17-4PH Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Bar with EN 10204-3.1 Certificate and Bright Surface
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

