All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
ASTM A276 17-4PH Hot Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 8-450mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Bar with OD 6-300mm for High Strength Applications
| Model Number: | S17400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A276 Bright Annealing UNS S17400 Stainless Steel Round Bar with OD 6-300mm and Precipitation Hardening
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Round Bar UNS S17400 with OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Anti Wear C27000 C28000 5mm Diameter Brass Rod for Windows and Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
CuZn40 Alloy Brass Sheets and Plate with 0.4 - 40.0mm Thickness for Custom Cutting
| Alloy Type: | CuZn40 |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.4 - 40.0mm |
| Plate Width: | Within 1500mm |
High Hardness Flat Stainless Steel Bar Hot Rolled 3.0-150mm 17-4PH
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
UNS N08904 / 904L Stainless Steel Bar Rod Bright Polished 4 - 60mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
H1150 Heat Treatment Stainless Steel Rod 630 Bars 17-4PH 4 - 250mm Polishing Bright
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

