All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Bright Polished 17-4PH Stainless Steel Bar with Solid Solution Finishing Diameter 10-50mm in Stock
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Annealing 17-4PH Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Diameter 10-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished 17-4PH Stainless Steel Round Bar with OD 3-300mm and Precipitation Hardening
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Selling C28000 C27000 Brass Sheet 1mm 1.5mm 2mm 3mm Thick 1000mm*2000mm Copper Sheet in Stock
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
| Plate Width: | Within 1500mm |
Large Diameter C34500 C34200 Brass Seamless Refrigeration Pancake AC Copper Pipe
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Hot Rolled Bright Surface 17-4PH Stainless Steel Round Bar Type 630 with OD 6-300mm
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM AISI 630 17-4PH Stainless Steel Round Rod Precipitation Hardening Hot Rolled Bright Surface
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
0.3mm-3.0mm Thickness Red Color C10100 C10200 Grade Copper Coil Sheet and Foil Tape
| Thickness Range: | 0.3mm - 3.0mm |
|---|---|
| Alloy Type: | Non-alloy |
| Color: | Red |
CuZn30 H70 C2600 Copper Coil Sheet 0.5mm for Decorative and Construction Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Anti Corrosion 16FT Length Square Brass Rod for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |

