All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
ASTM EN DIN GB JIS Standard Hastelloy X Round Bar with High-Temperature Strength and Corrosion Resistance
| Diameter: | 10 - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting |
| Surface Treatment: | Bright, Black, Pickling, Polishing |
C11000 110mm Dia Pure Copper Bar 99.99% CU EPT
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
C12000 Cu-DLP Copper Bar Round ,Square , Flat , Hexagonal Bars Copper C120
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 250mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Inconel 600 Nickel Alloy Round Bar UNS N06600 Cutting to Length Free
| Products: | Nickel Alloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
CD4MCU Stainless Steel Round Bars Superior Durability Wear Resistance
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Corrosion-Proof Monel K500 Round Steel Heat-Resistant, Machinable Alloy Ideal for Chemical Processing & Offshore Equipment
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
UNS N08020 Stainless Steel Round Bar Alloy 20 Stainless Steel Rod for Harsh Conditions
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM Uns C10100 Seamless Red Copper Tube for Industrial Applications
| Alloy Type: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
C11000 Copper Bar / T2 Copper Rod / SE-CU Pure Copper / C101 Copper Shaft
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
ASTM A276 Standard 17-4PH Stainless Steel Bright Bar Hot Rolled with OD 3-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

