All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
ASTM EN GN Standard Brass Bar Round Square Brass Rod CuZn40 Diameter 4 - 200mm
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
High Quality Monel 400 Round Bar Corrosion Resistant, HighStrength for Marine/Industrial Applications, Precision Machined
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Corrosion Resistant High Strength Monel 400 Round Bar Precision Machined for Marine and Industrial Applications
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Inconel 625 Nickel Alloy Seamless Pipe ERW EFW Welded & Tubing 600 Pipes
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Copper Wire Roll Diameter 0.1 - 8.0mm Pure Copper For Electricity ASTM EN DIN GB Standard
| Products: | Copper Wire Roll |
|---|---|
| Diameter: | 0.1 - 8.0mm |
| Surface: | Bare Copper |
Durable Monel400 Round Bar Ideal for Oil, Gas Aerospace High-Demand Projects
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Heat Resistant 20 Nickel Alloy Seamless Pipe DN10 - DN300 ASTM EN DIN EN 10204-3.1
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 / 2.4660 / Alloy20 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
C110 / C11000 Copper Plate & Sheet Cu Sheet Alloy Copper Thickness Within 200mm
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C10200 C11000 C10100 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
OF-CU Copper Bar Oxygen Free Copper TU1 Alloy 4 - 150mm Soft Condition
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 250mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Precision-Cut Monel K500 Round Bar with Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength, and Corrosion Resistance
| Model NO.: | K500 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

