All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
Heat Resistant S31008 / 1.4845 / 310S Stainless Steel Plate 4ft*8ft 5ft*10ft SS Plate With EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |
Precision Ground 1.4418 Stainless Steel Round Bars Low Carbon, Mo-Ni Alloyed for Excellent Weldability & Corrosion Resistance
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
High-Strength 17-7 PH Stainless Steel Round Bar – Precipitation Hardening for Aerospace & Spring Applications
| Products Name: | 17-7PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled 321 Stainless Steel Bar 10 - 140mm Diameter in 6m Length SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Forged Stainless Steel Bar Grade 321 Cold Rolled Diameter 140-300mm SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
ASTM A276/A276M Stainless Steel Round Bar with Diameter 10-120mm and 6m Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Heat Resistant 310 Stainless Steel Bar 310S/310H Round Black Bright
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled UREA Class 316L Modified Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 1.4435 Stainless Steel
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A276 UNS S42010 Stainless Steel Round Bar High Hardness Stainless Steel Rod H1050 H1150 Tempered
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
310S Austenitic Stainless Steel Plate Excellent Oxidation Resistance up to 1150°C
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |

