All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
DIN 1.8159 (25CrMoVr6-4) Alloy Steel Round Barr High-Temperature Strength & Excellent Creep Resistance
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 300mm |
| Length: | 6m |
Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Polished Surface and OD 6-630mm Bright Rod
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 321 904L 316ti 2507 C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
310S Stainless Steel Round Bar ASTM A276 Cold Rolled with OD 6-630mm
| Model Number: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
321 Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface Diameter 10-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
EN10216-3 690QH Heavy Duty High Toughness Round Seamless Alloy Steel Pipe for Industrial Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
EN10216-2 X10CrMoVNb9-1 Seamless Alloy Steel Pipe Hot Finished Cold Drawn for High Temperature Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
EN10216-2 P235GH Alloy Steel Seamless Pipe for Elevated Temperature Service with OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
P91 Alloy Steel Seamless Pipe High Temperature Resistant Boiler Pipe OD 6-630mm
| Surface Treatment: | Black |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
Low Carbon Heavy Thickness ASTM A335 A213 Seamless Alloy Steel Pipe for High Temperature Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
ASTM A335 P92 Material High Temperature Resistant Seamless Steel Pipe with OD 6-630mm for Boiler Applications
| Surface Treatment: | Black |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Outer Diameter: | 6-630mm |

