All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
ASTM A322 SAE4140 Steel Round Bar Hot Rolled Grade 4140
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m |
Forged Stainless Steel Round Bar Alloy 329 / 1.4460 Rod Heat Treatment Length 6m
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 329 2205 2507.etc |
DIN 1.4876 / Alloy 800 / 800H Nickel Alloy Seamless Pipe Tubing ASTM EN DIN Standard
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800 / 800H |
| Diameter: | DN6-DN400 |
EN10210/EN10219 Standard S355J2 Seamless Steel Pipe with OD 6-630mm for Industrial Applications
| Model NO.: | S355j2 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Round |
DN400 SS316L Stainless Steel Round Pipe Seamless AISI316L Tube Length 6m 3000mm
| Products: | Stainless Steel Welded Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
SA276 316Ti Stainless Steel Round Bar Diameter 5 - 350mm Custom Cutting any Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 321 329 2205 2507.etc |
317L Stainless Steel Bar ASTM A276 Hot Rolled Cold Drawn Bright Polished Stainless Rod
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Grade 304 Stainless Steel Square Pipe / Rectangle Pipe Tube Welded Stainless Steel Pipes
| Products: | Stainless Steel Sauqre Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
GB/T 3077 Standard 40Cr Steel Plate / Alloy Steel Thickness 10.0 - 200mm for Structure
| Products: | AISI4140 Alloy Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 4.0 - 150.0mm |
| Width: | 1000-2200mm |
API 5L A53 A106 GrB Seamless Steel Pipe with 273mm X 12.7mm Round Tube for Pipeline Transport
| Outer Diameter: | 273mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 12.7mm |
| Length: | 12meter |

