All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
Precision-Cut Monel K500 Round Steel Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength for Industrial Machinery Parts
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Custom Cutting 321 Stainless Steel Round Bar with Cold Rolled Technique and Bright Surface
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
321 Stainless Steel Round Bar - Cold Rolled Bright Surface SS Round Bar for High Temperature Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
321 Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with OD 6-630mm Bright Surface SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold-Drawn Seamless Alloy Steel Pipe T22 T23 T91 with Bare Surface and 2.11mm - 30mm Thickness
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Section Shape: | Round |
ASTM A335 P22 Seamless Alloy Steel Pipe with High Toughness Hot Finished or Cold Drawn in OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
EN10216-3 620QH Carbon Steel Seamless Tube with Fine Grain and OD 6-630mm for High-Temperature Applications
| Surface Treatment: | Black |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Outer Diameter: | 6-630mm |
Hot Rolled 30CrMo 42CrMo 4140 4130 Alloy Seamless Steel Pipe High Temperature Resistant Boiler Tube
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
EN 10297 High Pressure 34CrMo4 Alloy Seamless Steel Pipe for LPG CNG Gas Cylinder Tube
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
Custom Cut White, Black, Sky Blue JIS, CGCC PPGI Prepainted Galvanized Steel Coil for Container Plate
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |

