All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
201 304 430 0.3 Mm Steel Sheet Brushed Flat
| Products: | Hairline Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
API 5L Seamless Steel Pipe ASTM A106 Grade B with OD 6-630mm for Pipeline Transport
| Model NO.: | A53 A106 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Round |
Diameter 10 - 200mm Stainless Steel Round Bar Grade 318 Stainless Steel / SS Rod
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Duplex 2507 / S32750 Stainless Steel Round Bar / Bright Polished Rod 5 - 120mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A276 Hot Rolled 321 Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Custom Cutting
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Heat Resistant UNS N08810 Stainless Steel Bar Alloy 800H Diameter 10-350mm Hot Rolled & Forged
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
UNS N08810 Round Bars ASTM EN DIN GB Standard Incoloy 800H Heat Resistant Stainless Steel
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
ASTM A335 Seamless Alloy Steel Pipe High Temperature Resistant Corrosion Resistant OD 6-630mm for Boiler Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
6m 304L Stainless Steel Round Bar ASTM A276 316L 310S 321
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
EN 10088 Alloy 1.4021 / X20Cr13 Stainless Steel Round Bar Diameter 4 - 350mm Solid Solution
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |

