All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
1.4845 Stainless Steel Plate Sheet Heat Resistant SA240 UNS S31008 / 310S / 2B
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 80.0mm |
ASTM A240 UNS S32750 Duplex Stainless Steel Plate & Sheet 0.4 - 30.0mm from POSCO DIN 1.4410 Alloy 2507
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2507 / 1.4410 / UNS S32750 |
| Thickness: | 0.4-30.0mm |
CD4MCU Alloy Stainless Steel Bars Ideal for Chemical Marine
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Alloy Steel ASTM A335 Standard Grade T92 P92 High Pressure Boiler Seamless Pipe
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
Bright Polished Inconel 625 Nickel Alloy Round Bar / Round Steel Bar EN ASTM GB JIS Standard
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N06625 / 625 |
| Diameter: | 6 - 350mm |
UNS S32550 Duplex Stainless Steel Plate Ferralium 255 EN 1.4507 Alloy 255 Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | Ferralium 255 / UNS S32550 / 2550 |
| Thickness: | 0.4-30.0mm |
High Harden SUS420J2 Stainless Steel Round Bar / SS Rod EN1.4028 / X20Cr13 Alloy
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
High-Quality XM-19 Stainless Steel Bar for Industrial Machinery and Precision Engineering
| Products: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Grade: | XM-19 |
| Diameter: | 5-300mm |
UNS S32900 / AISI329 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 329 Stainless Steel Rod OD10 - 250mm
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
GH2132 High Temperature Alloy Steel Bar Round Bar Heat Resistant Nickel Base Alloy Rod
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH2132 |
| Diameter: | 6 - 300mm |

