All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
Structure Application AISI1045 Seamless Steel Pipe Custom Cutting Any Length Steel Pipe
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Bright Polish Incoloy 800H Round Bar / Alloy UNS N08810 Round Stainless Steel Bars
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
ASTM A335 P92 Seamless Alloy Steel Pipe with High Yield Strength and Wall Thickness 9.53-140 mm for Corrosion Resistant Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Section Shape: | Round |
ASTM A335 Alloy Steel Seamless Pipe High Temperature Resistant Corrosion Resistant OD 6-630mm for Boiler Applications
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
Cold Rolled Stainless Steel Sheets 2000mm 2.0 - 8.0mm AISI 304 / 1.4301
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
EN 10088 1.4404 / 316L / AISI316 Stainless Steel Bar / Stainless Steel 316L Round Rod in 6m Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
ASTM A276/276M-18 Grade 17-4PH / 630 Stainless Steel Round Bar Bright Polished Outside
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
UNS S31254 Stainless Steel Bar F44 254SMO Hot Rolled SS Bars
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
37Mn 34Mn2V 30CrMo Seamless Boiler Tube with 80mm - 350mm Thickness GB 18248 Standard Alloy Steel Seamless Pipe
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
Solid Solution 17-4PH Stainless Steel Rod / Hot Rolled Forged Round 350mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

