All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
Bright Polish Incoloy 800H Round Bar Hot Rolled Alloy UNS N08810 Stainless Steel Bars 5-300mm
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Checkered 304 Stainless Steel Plate ASTM EN DIN 201 316L 1000mm 1219mm 1500mm
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
UNS S30815 Stainless Steel Plate EN 1.4835 Heat Resistant 0.4 - 100mm Hot Rolled Forged
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS S30815 / 253MA |
| Thickness: | 0.4-30.0mm |
316Ti Stainless Steel Round Bar UNS S31635 Stainless Steel Rod Diameter 5 - 350mm Heat Resistant Stainless
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 316Ti |
Hot Rolled Stainless Steel Round Bar Diameter 10 - 350mm 410 420 431
| Products: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Grade: | 410 420 431 440 |
| Diameter: | 10- 350mm |
Durable Monel 400 Round Steel Excellent Resistance to Acids & Saline Environments, Customizable Sizes, ASTM B165 Compliant
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
ASTM A335 P91 Seamless Carbon Steel Pipe for High Temperature Service with Corrosion Resistance and OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
ASME SA106 Grb Carbon Seamless Alloy Steel Pipe for High Temperature Service with OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
High Temperature Resistant Corrosion Resistant Alloy Steel Seamless Pipe OD 6-630mm for Boiler and Pipeline Transport
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
Bright Stainless Steel Bar Hot Rolled Stainless Steel Rod 17-4PH 17-7PH Stainless Steel
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |

