All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
EN 1.4404 Stainless Steel Coil AISI 316L 2B NO.1 From TISCO
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
Cold Finished High Temperature Resistant Corrosion Resistant Seamless Boiler Tubes and Steel Pipes
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
ASTM A335 Alloy Steel Seamless Pipe High Temperature Resistant Corrosion Resistant Boiler Tube OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
ASTM B574 Hastelloy C276 Nickel Alloy Round Bar Diameter 6 - 340mm Black Bar Bright Bar
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 6 - 350mm |
ASTM A335 Alloy Steel Pipe P11 P22 P91 Chrome Moly Tube for Power Plants
| Outer Diameter: | 6-630mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Section Shape: | Round |
UNS N08904 904L Stainless Steel Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Round Type Alloy Steel Seamless Pipe 40mm-360mm Dimensions for Annealing and Quenching
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
ASTM A335 Alloy Steel Seamless Pipe High Temperature Resistant Corrosion Resistant OD 6-630mm
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m |
Seamless Steel Pipe Alloy Steel Pipe High Temperature Resistant Corrosion Resistant Customized Size Manufacture in China
| Outer Diameter: | 6-1200mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-120mm |
| Length: | 6m,5.8m,11.8m,12m, Or As Required |
ASTM A516 AISI4140 Structure Steel Pipe Tube Steel Seamless Pipe Custom Cutting Any Length as request
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |

