All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Monel K500 Bar and Alloy 500 Rod with Diameter 4-300mm, High Strength and Corrosion Resistant for Marine and Aerospace Applications
| Diameter Range: | 4mm - 300mm |
|---|---|
| Length: | Customizable (3m Or 6m) |
| Surface Finish: | Bright, Polished, Black |
C11000 Copper Round Bar CU-ETP Diameter 3 - 50mm Custom Any Length
| Products Name: | Copper Flat Bar |
|---|---|
| Thickness: | 3 - 50mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Electrolytic Tough Pitch ETP Copper C11000 / C110 / Alloy 110 Copper Flat Bar
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 3 - 40mm |
Pure Copper Flat Bar C11000 / T2 Copper Flat Plate in 6m Length for Electronic Area
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
TU1 Copper Flat Bar C10100 ASTM EN DIN Standard in 6m Length
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C10100 / TU1 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Precision-Cut Monel K500 Round Bar with Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength, and Corrosion Resistance for Industrial Machinery
| Model NO.: | K500 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
CU-ETP Copper Flat Bar ASTM Standard C11000 Flat Copper Plate with EN 10204-3.1 Certificated
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / CU-ETP |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
C11000 Copper Flat Bar T2 Red Copper Flat Strip JIS C1100 for Structure
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Alloy 23MnNiMoCr54 Round Bar GB Standard Steel Round Bar Hot Rolled 10 - 300mm Diameter
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m |
GB Copper Round Bar C10100 C10200 10300 C10400 C10500 C10700 C11000 C11300 C12000
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |

