All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
C21000 EN Standard Brass Round Bar and Rod with 4-200mm Diameter for Industrial Applications
| Model NO.: | C21000 |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Other Shape: | Square, Flat, Hexagonal |
Premium C11000 Copper Round Bar ASTM B187 Standard, Solid Copper Alloy 110 Rod, Stock Ready
| Products Name: | Pure Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Red Copper Flat Bar Grade C11000 ASTM Standard 6m Length Flat Plate
| Model NO.: | C11000 |
|---|---|
| Shape: | Plate |
| Alloy: | Non-alloy |
Oxygen Free High Conductivity Copper Wire 0.1 - 2.5mm Wire Coil Pure Copper Alloy
| Products: | Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 0.1 - 8.0mm |
| Surface: | Bare Copper |
High-Purity C11000 Electrolytic Tough Pitch (ETP) Copper Rod ASTM B187 Compliant
| Products Name: | Pure Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
T2 /C11000 / C110 Copper Round Bar 99.90% Pure Copper Hot Rolled Industrial Application
| Products Name: | Pure Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Oxygen-free Copper C10100 / C101 Copper Round Bar Bright Bar Hot Rolled Bars
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 250mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Premium Monel 400 Round Bar Heat-Resistant Nickel-Copper Alloy, Wear-Resistant, Ideal for Chemical Processing & Oil/Gas Industries
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
CU EPT Copper Round Bar 99.99% Pure Custom C110
| Products Name: | Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Premium Monel K500 Round Bar Nickel-Copper Alloy with Superior Wear Resistance & Dimensional Stability for Aerospace Components
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |

