All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
30mm Width 99.96% C1020 Pure Copper Strip ASTM Standard Copper Coil Sheet
| Width: | 30mm |
|---|---|
| Purity: | 99.96% |
| Alloy Type: | Non-alloy |
Corrosion Resistant C38500 Brass Hex Bars with Anodizing Surface and ASTM Standard
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 0.3 - 50mm |
C26000 ASTM Standard Brass Pipe for Water Tube - Straight Copper Tube with Non-Alloy Construction
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard Non-alloy Brass Sheet with 0.3 - 50mm Thickness for Construction and Industrial Use
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Polished Antique C28000 C26000 C27000 Brass Sheet and Plate with ASTM Standard
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard Cuzn40pb2 / C38000 Yellow Brass Bar with 4 - 220mm Diameter and Corrosion Resistance
| Model NO.: | CuZn40Pb2 / C38000 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Diameter: | 4 - 220mm |
OF-CU C10200 / 102 / 2.0040 ASTM DIN Standard Copper Plate Sheet EN 10204-3.1
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C10200 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
C11000 ETP Flat Copper Bar Chemical Composition ASTM Standard
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 C1100 CU-ETP T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
C11000 ETP Copper Round Bar Excellent Electrical Conductivity & Machinability
| Products Name: | Pure Copper Bar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
Corrosion Resistant Monel Round Bar and Nickel Alloy Bar with Diameter 4-350mm in Hot Rolled Finish
| Diameter Range: | 4 Mm To 350 Mm |
|---|---|
| Length: | 1m / 2m / 3m / 6m Or Custom |
| Surface Finish: | Bright, Polished, Mill Finish |

