All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
C28000 Brass Pipe with Matta Surface ASTM Standard Copper Tube for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
C11000 Copper Pipe 20mm ASTM Standard Copper Tube for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Large Diameter ASTM Standard Copper Pipe for Industrial Construction and AC Copper Tube
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
99.9% Pure ASTM Standard Copper Tube Pipe with 0.3 - 50mm Thickness
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard Copper Flat Stock Smooth Surface Width 20 - 120mm Copper Electrode Plate
| Products Name: | Copper Flat Bar |
|---|---|
| Thickness: | 3 - 50mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
ASTM B152 C1100 Alloy Red Copper Round Bar with 6-300mm Diameter for Industrial Applications
| Model NO.: | C1100 |
|---|---|
| Alloy: | Alloy |
| Color: | Yellow |
ASTM Standard C10200 Copper Oxygen Free High Conductivity C10200 Plate & Sheet
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C10200 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
C11000 ASTM Standard Red Copper Bar 4-250mm Diameter Copper Rod for Industrial Applications
| Model Number: | C11000 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Alloy Type: | Non-alloy |
ASTM Standard CuZn39Pb2 Alloy Forging Brass Bar with 4-250mm Diameter Brass Rod
| Diameter: | 4 - 250mm |
|---|---|
| Length: | 6m Or Any Length As Request |
| Density: | 8.5g/cm3 |
Premium Monel 400 Round Bar Heat-Resistant Wear-Resistant Nickel-Copper Alloy for Chemical Processing
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

