All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
High Quality C27000 C28000 C36000 Brass Round Bar ASTM Standard 0.3 - 50mm Thickness
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
C11000 Pure Copper Pipe Tube ASTM Standard with Diameter 10 - 300mm
| Model NO.: | C11000 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Surface Treatment: | Oxidation Treatment |
C2600 Alloy Brass Rod Copper Bar with High Conductivity and ASTM Standard
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
12mm Thin Brass Rod ASTM Standard Non-alloy Copper Alloy Rod for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
CuZn37 C2720 Brass Copper Rod and Ring ASTM Standard with OD 6-300mm
| Model NO.: | CuZn37 C2720 |
|---|---|
| Alloy: | Alloy |
| Color: | Yellow |
Alloy C67420 Brass Round Bar and Brass Rod with 6.0-110.0mm Diameter for Gear Applications ASTM Standard
| Alloy Type: | Non-alloy |
|---|---|
| Standard: | ASTM |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard C28000 C26800 Square Brass Bar with 0.3 - 50mm Thickness for Machinery
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard 0.1mm Thickness Non-alloy Red Copper Roll High Purity Copper Strip
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Non-alloy ASTM Standard Copper Tube and Brass Tube with Thickness 0.3 - 50mm for Industrial Use
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Lead-Free Brass Bar and Round Rod Free Cutting Copper Bar with ASTM Standard
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |

