All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Rigid Copper Tube C1100 22*1.5*6000mm ASTM Standard Red Copper Seamless Pipe
| Outer Diameter: | 22mm |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1.5mm |
| Length: | 6000mm |
ASTM Standard C12000 Copper Bar High Purity Corrosion Resistant Round Square Flat Hexagonal Rod
| Model NO.: | C12000 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Alloy: | Alloy |
99.9% Purity Copper Wire and Welding Rod with 0.20-3.0 mm Diameter ASTM Standard
| Purity: | 99.9% |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.20 Mm, 0.25 Mm, 0.30-3.0 Mm |
| Rod Diameter: | 3-320 Mm |
C2600 C2680 C2700 C2800 Brass Copper Rod ASTM Standard 0.3 - 50mm Thickness Brass Round Bar
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Anti Wear Copper Hex Bar with 24mm Diameter and ASTM Standard Brass Solid Rod
| Diameter: | 24mm |
|---|---|
| Alloy Type: | Non-alloy |
| Color: | Red |
ASTM Standard Non-alloy Brass Coil and Strip with 0.3 - 50mm Thickness for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Hard Temper Copper Tube 1"1/8 -1"5/8 ASTM Standard Drawn Copper Pipe for Refrigeration
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
2mm -1220mm Wide 0.8mm -800mm Thick ASTM Standard Brass Flat Plate and Sheet Stock
| Width Range: | 2mm - 1220mm |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.8mm - 800mm |
| Material Type: | Brass |
H62 Solid Copper Rod and C27200 Brass Alloy Bar ASTM Standard for Industrial Applications
| Type: | Copper Sheets |
|---|---|
| Alloy: | Non-alloy |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
C38500 / CuZn39Pb3 / 2.0401 Brass Bar with 5 - 180mm Diameter and ASTM Standard for Industrial Use
| Model NO.: | C38500 / CuZn39Pb3 / 2.0401 |
|---|---|
| Diameter: | 5 - 180mm |
| Other Shape: | Flat, Square, Hexagonal |

