All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Hot Rolled Corrosion Resistant AISI 904L Stainless Steel Plate SS Plate for Acidic Environments
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 904L UNS N08904 Stainless Steel Plate - Corrosion Resistant with 1500*6000mm Size
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate 3.0 - 30.0mm TISCO POSCO Brand EN 10088-2 1.4539
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
6.0mm 8.0mm 12.0mm Uns N08904 904L Stainless Steel Plate DIN 1.4539 Plate Tisco Ss904L Plate
| Thickness Range: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1500mm Or Custom |
| Length: | 2000mm, 2438mm, 3000mm, 6000mm Or Custom |
Precision Ground Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Corrosion Resistance
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Anti Acid 904L Stainless Steel Plate Hot Rolled for Pressure Vessel Applications
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Inconel 600 Plate Sheet UNS N06600 Thickness 0.5 - 16.0mm 4ft*8ft /5ft*10ft
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N06600 |
| Thickness: | 0.5 - 16.0mm |
Cold Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Corrosion Resistance
| Thickness: | Cold Rolled: 0.3mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-80mm |
|---|---|
| Standard Size: | Cold Rolled: 1000*2000mm, 1219*2438mm, 1500*3000mm; Hot Rolled: 1500*6000mm, 1800*6000mm, 2000*6000mm |
| Surface Treatment: | Polished |
254SMO UNS S31254 Stainless Steel Plate with 0.5-50mm Thickness Cold Rolled and Polished Surface
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
904L Stainless Steel Plate DIN 1.4539 Super Austenite SS Sheet Hot Rolled
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

