All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
EN 1.5414 Seamless Steel Pipe
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
A106 Gr.B EN 1.0405 Seamless Steel Pipe ASTM Hot Rolled
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Stainless Steel Pipe Alloy 800/800H/800HT SCH40S SCH80S SCH160 SS Pipe Tube SS Tubing
| Products: | Stainless Steel Pipe Tube |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Precision-Machined Monel400 Round Steel with Excellent Strength Temperature Resistance
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Monel 400 Resistance Strip 0.1 -3.0mm Thickness Strips 3 - 1219mm Width Alloy UNS N04400
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Industrial Grade Monel 400 Round Steel Corrosion Proof, HighTemperature Tolerance, Smooth Surface Finish, Ready for Immediate Use
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Precision-Cut Monel K500 Round Steel Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength for Industrial Machinery Parts
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
High Purity Monel400 Round Steel with Superior Ductility & Corrosion Resistance
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
C11000 Copper Plate / Sheet / Bar / Pipe / Strips Alloy C110 CU-ETP Soft Type
| Products: | Copper Plate And Bars |
|---|---|
| Grade: | CU-ETP |
| Thickness: | 0.5 - 100mm |
UNS N08020 Stainless Steel Rod High Corrosion Resistance for Chemical & Marine Environments
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

