All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Large Diameter DN200 - DN500 SCH40S SCH10S Incoloy 800H Pipe Tube in 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Pipe Tube |
|---|---|
| Grade: | UNS N08810 |
| Diameter: | DN200 - DN500 |
254SMO UNS S31254 SS Erw Pipe 304 316L 316Ti 321317L 2205 2507 310S 347 904L
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 316Ti 321317L 2205 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
EN 10088 Grade 1.4539 / 904L Stainless Steel Pipe Tube Pickling Finishing Free Cutting
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 904L |
| Standard: | ASTM GB EN |
AISI 904L SUS904L 1.4539 Stainless Steel Pipe And Tubes DN10 - DN300 In 6m Length
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 904L |
| Standard: | ASTM GB EN |
0.3-30.0mm Hot Rolled Cold Rolled Inconel 718 Plate
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
Premium 254SMO Stainless Steel Plate Superior Corrosion Resistance for Harsh Environments
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
UNS N08904 / 904L Stainless Steel Pipe Seamless Pipe Welded Pipe SS Pipe DN10 - DN500
| Products: | Stainless Steel Welded Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
17-4ph Stainless Steel Pipe Seamless Tube AISI 630 Solid Solution SS Pipe
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 17-4PH |
| Standard: | ASTM GB EN |
UNS S30409 / 304H Stainless Steel Plate Thickness 3mm 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm 12mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304H / UNS S30409 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
UNS N08904 904L AISI 904 Hot Rolled Cold Rolled Stainless Steel Plate
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |

