All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Diameter 10 300mm High Durability 1.4529 Alloy 926 Stainless Steel Round Rod In 6m Length For Heavy Duty
| Products: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Grade: | 926 (1.4529) |
| Diameter: | 10 - 300mm |
Hot Rolled 17-4PH Stainless Steel Round Rod with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Forged 17-4PH Stainless Steel Round Rod with Bright Surface and Diameter 140-400mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished 17-4PH Stainless Steel Shaft with OD 3-300mm and Precipitation Hardening
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
GB/T 5231-2012 C26000 H65 Brass Tube and Pipe with 0.3-50mm Thickness for Water Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 0.3 - 50mm |
UNS S32550 Duplex Stainless Steel Plate Ferralium 255 EN 1.4507 Alloy 255 Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | Ferralium 255 / UNS S32550 / 2550 |
| Thickness: | 0.4-30.0mm |
9260 Spring Steel Strips Carbon Steel Alloy 9260 / 60Si2Mn Thickness 0.3 - 3.0mm
| Products: | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
| Width: | 1000mm 1250mm Or As Request |
Polished Antique 1/2 Hard C26000 C27000 Brass Sheet and Brass Plate for Industrial Use
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
UNS S31277 Super Austenitic Stainless Steel Plate 27-7Mo SS Plate ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | UNS S31277 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Cold Rolled Annealed 45# 50# 65mn Ck67 C67 Ck70 Spring Steel Strip
| Products: | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
| Width: | 1000mm 1250mm Or As Request |

