All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Thickness 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm 2.5mm 3.0mm Inconel 600 /Alloy 600 Sheet / Plate/ Coil
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N06600 / Inconel 600 |
| Thickness: | 0.5 - 16.0mm |
Monel 400 Alloy Strip Thickness 0.1 - 3.0mm in Width 5 - 1219mm Alloy 400 Strip Rolls
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Alloy 20 (UNS N08020) Austenitic Seamless Pipe / Welded Pipe SCH10S SCH40S in Random 6m Length
| Products: | N08020 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | Alloy 20 (UNS N08020) |
| Standard: | ASTM GB EN |
Premium 303Cu Stainless Steel Gringding Rod for Enhanced Corrosion Resistance
| Products Name: | 303Cu Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
UNS N08825 Alloy 825 Plate & Sheet 2B 1D HL Finishing from BAOSTEEL
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Stainless Steel ReBar-Reinforcing Steel Bar 304 316 321 2205 2507 316LN Hot Rolled 6 -12m Length
| Products Name: | Stainless Steel Rebar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 40mm |
| Length: | 6.1m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM GB DIN UNS N08904 904L Stainless Steel Plate Hot Rolled Corrosion Resistant with Laser Cutting Service
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Inconel 718 Nickel-Chromium Superalloy Plate Solution Annealed & Ready for Machining
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Corrosion Resistance and Standard Size 1500*6000mm
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Large Diameter Thin Wall Brass Tube C2600 C2680 C2700 C2800 Hollow Brass Pipe
| Alloy Type: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |

