All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Tisco 304 Grade Stainless Steel Plate with 2B Surface 1219*2438mm SS Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
SUS301 Stainless Steel Band 1/4 Hard 1/2 Hard Full Hard Tempers Available
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
301 Stainless Steel Plate ASTM A240 SS Plate 0.4 - 10.0mm AISI301 Stainless Sheets
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 17-4PH Stainless Steel |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Anti Slip Stainless Steel Checkered Plate Sheet 316L / 1.4404 SS Plates
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 316L |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
JIS G4305 SUS304 Stainless Steel Sheet 0.3-3.0mm 2B BA Surface
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L 310S 321 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Thickness: | 0.4 -80.0mm |
Heat Resistant 309S Stainless Metal Strips AISI EN 1.4833
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Both Size PVC Protect Film BA Surface Stainless Steel Coil Grade 304 / AISI304 / EN 1.4301
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
ASTM 304 Stainless Steel Checkered Plate Stainless Steel Diamond Tread Plate for Floor
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
UNS S32205 Stainless Steel Duplex Plate 2205 Thickness 0.4-16.0mm TISCO POSCO
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
HV540 - 600 High Hardness 301 Stainless Steel Sheet 0.1 - 3.0mm With Inner Diameter 508mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |

