All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled Stainless Steel Strips Alloy 304/304L/304H SS Coils Slit Cutting Without Burr
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Stainless Steel Strip Coils 0.1-3.0mm Thickness 5-1219mm Width
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
439 Cold Rolled Stainless Steel Strip Thickness 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm 2.5mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Stainless Steel Strip & Coil with 0.1-3mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Strip 304 316L 310S 2205 with Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 201 304 410 430 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip Roll 0.3 - 3.0mm Slit Cutting Without Burr 8K
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
409L cold rolled stainless steel strip / EN 1.4512 SS Strip 0.4 - 3.0mm 2D Finishing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

