All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
ASTM JIS EN Standard 301 Stainless Steel Sheet Thickness 0.2 - 3.0mm Cold Rolled 2B Surface
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 301 |
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
Cold Rolled Hot Rolled 201 Stainless Slit Coil 200 Series 300 Series
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
301 Full Hard Stainless Steel Coil Precision ASTM A666 Strips For Industrial
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1219mm |
ASTM A240 316L Stainless Steel Shimming Strip 0.5mm - 3.0mm Thicknesses Widths
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
201 304 316L Anti Slip Checkered Plate Stainless Steel Thickness 0.5 - 8.0mm
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/304L/316/316L/309S/310S/410/420/430 |
| Thickness: | 0.5 - 8.0mm |
Stainless Steel Plate 304 316L 0.4-80mm Hot Cold Rolled ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L 310S 321 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Thickness: | 0.4 -80.0mm |
Cold Rolled 439 Stainless Steel Sheet with Bright Surface and Corrosion Resistance for Automotive Exhaust Systems
| Model Number: | 439 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Checkered 304 Stainless Steel Plate ASTM EN DIN 201 316L 1000mm 1219mm 1500mm
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
202 Stainless Steel Sheet Metal Strips UNS S20200 0.4-3.0mm Cold Rolled 2B Finishing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
EN10088 1.4404 Stainless Steel Plate 2B NO.1 Hot Rolled & Cold Rolled SS Plate 0.4 - 30.0mm Thickness
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316L / 1.4404 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |

