All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
2205 Stainless Steel Precision Strip Oil / Gas Desalination Industry Grade
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
444 Stainless Steel Coil Strip Heat-Resistant Ideal for Automotive Industrial Use
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
304 Stainless Steel Embossed Sheet with Anti-Fingerprint Round Pattern
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
17-4PH Stainless Steel Plate Hot Rolled 10 - 150mm SS Plate UNS S17400 Custom Cutting
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 17-4PH Stainless Steel |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Hot Rolled 316L Stainless Steel Checkered Plate Corrosion Resistance Checkered Plate for Chemical Industrial
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
ASTM A240 304 Stainless Steel Sheet 0.4-3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L 310S 321 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Thickness: | 0.4 -80.0mm |
Inconel 625 Stainless Steel Plate SS Plate Laser Cutting Water Cutting
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 200Series 300 Series 400 Series Duplex Stainless Steel |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Duplex 2205 2507 Stainless Steel Pipe / Seamless Pipe / Welded Stainless Steel Tube ASTM EN Standard
| Products: | Stainless Steel Welded Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Marine Grade 316LMod Stainless Steel Plate For Offshore Structures & Saltwater Environments
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316LMod |
| Thickness: | 0.6 - 80.0mm |
Duplex 2205 / S31803 / 1.4462 Stainless Steel Pipe Corrosion Resistance SS Pipe Tube
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 2205 / S31803 / S32205 / 1.4662 |
| Standard: | ASTM GB EN |

