All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Hot Rolled 329 Grade Stainless Steel Plate Enhanced Durability for Chemical and Food Industries
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 329 / S32900 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
Hot Rolled S32168 Stainless Steel Plate Corrosion Resistant High Temperature Resistant SS 321 Plate
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
GB24511 Stainless Steel Boiler Plate Hot Rolled Polished S30408 S31603 S30403 S32205 S31803 S32750 S32760
| Model NO.: | S30408 S31603 S30403 S32205 S31803 S32750 S32760 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM EN DIN Stainless Steel Plates Sheet Hot Rolled 254SMO For Boiler And Pressure Vessel
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
Hot Rolled 1.4547 Material Corrosion Resistant Stainless Steel Plate 254 SMO Plate
| Model NO.: | SMO254 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
304 Stainless Steel Checkered Plate with Anti Slip Surface and Hot Rolled Technique
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
High Carbon 440A Steel Plate SUS440A Cold Rolled Polished Stainless Steel Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
UNS S32900 / AISI329 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 329 Stainless Steel Rod OD10 - 250mm
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Hot Rolled 321 Stainless Steel Plate with 3-14mm Thickness and Bright Surface Treatment
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Precision Cold-Rolled UNS N06625 Nickel Alloy Strip for Aerospace and Chemical Processing
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 600,625,718,800,c276,400.etc |
| Thickness: | 0.05 - 30.0mm |

