All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
17-4ph Stainless Steel Pipe Seamless Tube AISI 630 Solid Solution SS Pipe
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 17-4PH |
| Standard: | ASTM GB EN |
EN 10088-2 1.4404 / 316L Stainless Steel Sheet and Plate SS Sheet 0.3 - 30.0mm SS Plate
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Cold Rolled 347 Stainless Steel Sheet & Plate & Strip SS Sheet UNS S34700 Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Cold Rolled 201 Stainless Steel Sheet 0.3 - 3.0mm 2B HL 8K Finishing with PVC Film SS Sheet
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Bright Annealing Alloy 400 Strip 0.1mm - 0.5mm Monel400 Strip Foil Width 5 - 500mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Tisco Cold Rolled 2B Surface 304 Stainless Steel Plate with PVC Coating for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 2B Surface 304 304L 304H Stainless Steel Plate and Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
316L Stainless Steel Coil Strip 10mm Width for Medical Devices with SGS Approval
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Slit Stainless Steel Coil Strip with BA Surface GB3280 Standard 0.05mm Thickness for Precision Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

