All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 504 Products.
AISI201 AISI304 AISI316L AISI2205 Stainless Checkered Plate Thickness 0.5 - 8.0mm
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/304L/316/316L/309S/310S/410/420/430 |
| Thickness: | 0.5 - 8.0mm |
ASTM A519 Seamless Steel Pipe / Carbon Steel Pipe Tube SMLS Pipe Thick Wall Pipes
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
TISCO 2205 Duplex Stainless Plate 1.4462 S31803 ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Galvanized Steel Pipe Seamless Steel Pipe 1inch 2inch for Galvanized Steel Welded Pipe for Handrail
| Products Name: | Glavanized Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | OD10 - 219mm |
| Coating: | Zinc 270g/m2 |
Monel 400 Resistance Strip 0.1 -3.0mm Thickness Strips 3 - 1219mm Width Alloy UNS N04400
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Inconel 625/UNS N06625 Nickle Alloy Seamless Pipe DN6-DN400 6m Length in Stock
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
AISI304 AISI316L AISI321 AISI317L AISI310S Stainless Steel Perforated Sheet Round Square Ellipse Holes
| Products: | Stainless Steel Perforated Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Hole Diameter: | 1.0 - 20.0mm |
Inconel 718 / UNS N07718 Nickel Alloy Strips High-Temperature Resistant Alloy Coils
| Products: | Nickel Alloy Strip |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
GB/T 3077 Standard 40Cr Steel Plate / Alloy Steel Thickness 10.0 - 200mm for Structure
| Products: | AISI4140 Alloy Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 4.0 - 150.0mm |
| Width: | 1000-2200mm |
Z40-Z275 Galvanized Steel Coil Zero Spangle 0.3-3.0mm
| Products: | Galvanized Steel Coil |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | 1000mm 1250mm 1500mm Or As Request |

