All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled Inconel 600 Strip with Bright Surface and Corrosion Resistant Nickel Chromium Alloy 600 Coil
| Model NO.: | Inconel 600 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Europe Standard 1.4404 / 316L / S31603 Stainless Steel Plate 0.6 - 80.0mm Thickness from TISCO
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 1.4404 / 316L / S31603 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Heat Resistant Stainless Steel Plate UNS S30815 / 253MA / 1.4835 SS Plate from TISCO
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | UNS S30815 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Cold Rolled Grade 301 Stainless Steel Strip with Width 10-2000mm for High Strength Applications
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
High Hardness AISI 301 Stainless Steel Strip Cold Rolled Width 10-2000mm SUS301 Strip
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
| Width: | 10 - 1219mm |
JIS G4305 SUS301 Stainless Steel Coil Strip Cold Rolled with Bright Surface and Width 10-2000mm
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
Full Hardness 301 Stainless Steel Strip SUS301 SS Coil 0.1 - 3.0mm Thickness Cold Rolled
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
Full Hard Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip SS Coil Width 10-2000mm
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Surface: | 2B, Bright, Hairline |
| Width: | 10 - 1219mm |
EN 10088 1.4319 Stainless Steel Strip 0.1 - 3.0mm SS Strip with EN 10204-3.1 Certificate
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
SUS304 Hot Rolled Stainless Steel Checker Plate Anti-Slip Chequered Plate for Industrial Flooring
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

