All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
AISI439 Stainless Steel Sheet Cold Rolled 2D Surface 0.5 - 3.0mm for Exhaust Pipe
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | Stainless Steel 439 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Cold Rolled 321 Stainless Steel Plate 4FT*8FT in 0.6 - 3.0mm Thickness from POSCO
| Model Number: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 254 SMO Plate with Bright Surface and Corrosion Resistant UNS S31254 Stainless Steel Plate
| Model Number: | 254 Smo Uns S31254 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Bright Surface Corrosion Resistant Stainless Steel Coil and Sheet for Water Tanks
| Model Number: | 444 443 441 436L 409L 410 420 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled ASTM A240 316L Stainless Steel Sheet with Bright Surface and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Checkered Plate with Polished Surface and Customizable Projections
| Model NO.: | 201 304 316L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
304 Hot Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Checkered Embossed Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface 1220*2440mm SUS304 Plate
| Thickness: | Cold Rolled: 0.4mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
310S Stainless Steel Seamless Pipe with Cold Rolled Technique and Polished Surface
| Model NO.: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface AISI 316 Grade Stainless Steel Circle and Disc
| Model NO.: | 316 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

