All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
High Precision Stainless Steel Strip 0.1 - 3.0mm Thickness Custom Slit Cutting Bright Surface
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 6 - 1219mm |
| Surface Finish: | 2B, Bright, Hairline |
Z275 Zinc Coating Cold Rolled Galvanized Steel Coil for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Hot Rolled Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Bright Annneal Decorative Steel Strip Cold Rolled 301 EN 1.4571
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
316L / 1.4404 Stainless Steel Strip Cut To Length Or Coil Custom Sizes
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM A240 Standard Polished Surface Stainless Steel Coil Strip Width 10-1800mm Cold Rolled Steel Strip
| Model NO.: | 304 316L 310S |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Soft 1/4H 1/2H 3/4 FH Stainless Strip Grade 304 / 304L Thickness 0.1 - 3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Monel K500 Nickel Alloy Strip Roll 0.1 - 3.0mm Thickness Cold Rolled 2B Finish in Small Tolerance
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM A666 AISI301 Stainless Steel Coil Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
AISI316L / 1.4404 Stainless Steel Coil Strip Cold & Roll 2B Cold Rolled SS 316L
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

