All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Hastelloy C276 Nickel Alloy Strip Thickness 0.1 - 3.0mm Cold Rolled Precision
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM A240 Stainless Steel Metal Strips Thickness 0.1 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Hot Rolled 310S Stainless Steel Plate with Pickling Surface and Customized Size Options
| Model NO.: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
AISI410/410S Stainless Steel Flat Strip ASTM A240 Thickness 0.3 - 3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Customized Stainless Steel Strip Band 201 304 316 1500mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Alloy 301 Stainless Steel Coil and Strips Anneal Finishing SS Strips AISI301
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
630 Precipitation Hardening Stainless Steel Strips Tight Tolerance Flatness
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Low Carbon 316L Stainless Steel Thin Strips 0.05-0.5mm Stainless Steel Foil
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
409L Stainless Steel Coil Strip - Cold Rolled, Corrosion Resistant with Polished Surface for Decoration Construction
| Model Number: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Grade 201 J1 J3 Stainless Steel Strap and Strip with 1mm 2mm Thickness Using Cold Rolled Technique
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

