All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
Electrical Application C11000 CU-ETP C110 Copper Plate Flat Bars 10*3-100*40mm
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 3 - 40mm |
Nickel Alloy Round Bar Inconel Alloy, Incoloy Round Bar / Hastelloy Bars Custom Cutting into Any Length
| Products: | Nickel Alloy |
|---|---|
| Grade: | 600 625 718 800 926 C276 C22 M400 K500.etc |
| Diameter: | 3 - 350mm |
C11000 ETP Copper Sheet/Plate ASTM B152 Certified, Ideal for Electrical and Industrial Applications
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 3 - 40mm |
Premium Grade C11000 Copper Plate – 99.9% Pure, Superior Thermal Conductivity for Busbars, Transformers, and Heat Exchangers
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 0.5 - 40mm |
Durable CU-ETP Electrolytic Tough-Pitch Copper Plate for Fabrication and Engineering
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 0.5 - 40mm |
Copper Plate Alloy 110 C11000 / T2 / C110 Electrolytic Tough Pitch Copper Plate
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Incoloy 925 Nickel Alloy Base Round Bar Alloy 925 Bars Black Bars
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 925 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
C11000 / T2 Copper Plate Sheet 99.9% Pure Copper Plates Thickness 0.5 - 100mm ASTN EN Standard
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Copper Plate 0.5-200mm Copper Plate C1100 C10100 Chromium Zirconium Copper Plate
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
C10200 / TU1 / 102 Copper Plate & Sheet Oxygen Free Copper ASTM EN DIN Standard
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C10200 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |

